Przejdź do głównej zawartości

Analiza weekendowa EURUSD 15.06.2019

Lecimy z analizą wykresu tygodniowego pary EURUSD. 

Analiza w ostatni weekend okazała się trafna, a pomogło jej kilka czynników, które przedstawię w dzisiejszym poście.

Zaczynamy od wykresu tygodniowego. 

Proszę?
CO?
Wykres tygodniowy?

Tak. Wykres tygodniowy daje bardzo duże pole do tego, aby zauważyć, gdzie znajdujemy się obecnie na rynku, aby wiedzieć, kiedy toczy się największa walka pomiędzy inwestorami długo, średnio i krótkoterminowymi, ponieważ takie miejsca odznaczają się bardzo dobrą zmiennością.

Rzućmy okiem na wykres poniżej:


Wykres został wygenerowany na platformie trading view. Ich narzędzia analityczne nieraz mi bardziej pasują niż na platformie tradingowej.

Co widzę na wykresie?

  1. Trend spadkowy wdłg MMD -> Niebieska/Pomarańczowa/Czerwona pod sobą.
  2. Coraz niższe dołki i szczyty
  3. Przebicie kolejnej bandy kanału fibo.
Zaznaczyłem wzrostową świecę tygodniową z 11 marca 2019r. ( niebieska strzałka)
Dlaczego akurat tę? 
Ponieważ tam była próba szybkiego powrotu do górnej granicy kanału, tak jak to miało miejsce w 2017 roku. 
Ta próba została szybko zgaszona świecą typu pinbar już w następnym tygodniu ( zwróć uwagę na białe strzałki ) 
Druga biała strzałka wskazuje drugą negację Pomarańczowej chmury z interwału W1 oraz ponowną negację górnej bandy kanału fibo.

Pora na interwał D1

Poniżej wykres z zeszłego tygodnia wraz z analizą:



Teraz wykres po 5 dniach:


Jak widać cena, zarespektowała górną bandę kanału fibo ( wyznaczonego na podstawie interwału D1).

Dodatkowo przebiła pomarańczową chmurę i zamknęła się pod nią, co sugeruje na ten moment przewagę sprzedających. 

Co jeszcze się wydarzyło?

Czerwona chmura przeszła przez Pomarańczową, a więc nie można jednoznacznie stwierdzić, że powróciliśmy na drogę "czystego" trendu spadkowego. 
Chociaż, jak wspomniałem wyżej, dalej przewagę na rynku mają sprzedający.

To jak? Interwał H4?


Z perspektywy interwału H4 widać, że rynek dał piękny prezent w postaci "luka na Edku" 
( z pozdrowieniami dla Pana Zbigniewa Wieczorka).
Jak wiedzą Ci, co czytali poprzednią analizę, rynek zatrzymał się na przejściu Cz/P dodatkowo zrobił książkową dystrybucję oraz kilkukrotną reakcję podażową ( niebieskie strzałki) na strefie wyznaczonej z luki.

Jak teraz może wyglądać scenariusz na najbliższą przyszłość z perspektywy MMD i kanałów fibo?


Zaraz, zaraz, jeszcze zniesienia fibo.


Kolejna analiza już w przyszłą sobotę!

Do zobaczenia!😊

Post ma charakter czysto edukacyjny, a przedstawione w nim poglądy są wyłącznie subiektywną oceną autora wpisu. Nie należy podejmować decyzji inwestycyjnych w oparciu o ten wpis.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Akumulacja i dystrybucja vol.2

Schemat akumulacji i dystrybucji: Powyższy przykład jest przypadkowy. Osobiście w ogóle nie patrzę na wolumen, ponieważ jest tyle sprzecznych informacji, że wolę głowy sobie tym nie zaprzątać. Schemat schematem, a jak to wygląda w praktyce? Poszukajmy wspólnie najpierw dystrybucji na wykresach: Najlepsze set upy dla mnie to "Hypodermic Top", "Symmetrical Triangle" oraz "Douple Top w/Range". Poniżej link z mojego poprzedniego wpisu jak "Hypodermic Top" wygląda z perspektywy price action: Mocny sygnał PRICE ACTION "Symmetrical Triangle": Powyżej wykres NZDUSD D1 ( do zapisania i wydrukowania) Zwróć uwagę na fazę "Buying Climax", jest to również fenomenalny sygnał Price Action. Przestudiuj go i poszukaj więcej takich przypadków na wykresie, bo zdarzają się częsciej niż myślisz. Kolejną rzeczą jest miejsce, gdzie wystąpiła dystrybucja ( redystrybucja), czyli na chmurze Niebieskiej z

Analiza weekendowa EURUSD 08.06.2019

Analiza weekendowa EURUSD 08.06.2019 r. Postanowiłem co weekend skupić się na parze EURUSD. Skupię się na interwale D1 oraz H4. Zacznijmy od interwału D1. Z perpektywy MMD widzimy wyraźny trend spadkowy, w korekcie do Niebieskiej chmury. Cena została "zatrzymana" przez diament ( zaznaczony jasnym, niebieskim kolorem) z interwału D1. Szybka dygresja dla nowych osób: W MMD mamy kilka chmur, osobiście korzystam z następujących: brązowa 3456 ( EMA i SMA) zielona 1440 niebieska 288 pomarańczowa 48 czerwona 12 Najważniejsze dla mnie to te zaznaczone na zielono i one dla mnie dyktują, co się dzieje na rynku. Chociaż zależności pomiędzy zieloną, a brązową chmurą również można zauważyć. Co też przedstawię z perspektywy interwału H4. Z perspektywy kanałów Fibonnaciego, cena znajduje się w bardzo ładnym kanale, już ponad pół roku, a bandy ograniczające mocno respektuje. Wykres z szerszej perspektywy wygląda następująco: Statystycznie w

Odmiana. Analiza NZDUSD 27.10.2019

Eurusd bez wyraźnego sygnału Dlatego dzisiaj, po krótkiej przerwie, zajmę się analizą NZDUSD. Interwał tygodniowy wygląda ciekawie Powyżej wyrysował się bardzo wyraźny pinbar na wykresie tygodniowym. W najbliższym tygodniu oczekuję ponownego testu bandy fibo. Przebicie tej bandy może skutkować zejściem niżej, nawet o 350 pipsów. SL nad górnym ograniczeniem diamentu. Trend wyraźnie spadkowy. Interwał D1 Chmura Czerwona pozostaje pod chmurą Pomatańczową. Czy cena przebije poziom ostatnich dołków? To się okaże. Na dzisiaj to już wszystko. Postaram się regularnie dodawać posty i może nie tylko z EURUSD. Na ten moment po prostu para z euro jest w trudnym do zdefiniowania dla mnie położeniu i nie mam konkretnego planu co do niej. Pozdrowiam i do następnego. Materiał nie stanowi analizy inwestycyjnej, analizy finansowej ani innej rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczącej transakcji w zakresie instrumentów finansowych, o których mowa w art. 69