Przejdź do głównej zawartości

Akumulacja i dystrybucja vol.2

Schemat akumulacji i dystrybucji:



Powyższy przykład jest przypadkowy. Osobiście w ogóle nie patrzę na wolumen, ponieważ jest tyle sprzecznych informacji, że wolę głowy sobie tym nie zaprzątać.

Schemat schematem, a jak to wygląda w praktyce?

Poszukajmy wspólnie najpierw dystrybucji na wykresach:


Najlepsze set upy dla mnie to "Hypodermic Top", "Symmetrical Triangle" oraz "Douple Top w/Range".

Poniżej link z mojego poprzedniego wpisu jak "Hypodermic Top" wygląda z perspektywy price action:

"Symmetrical Triangle":


Powyżej wykres NZDUSD D1 ( do zapisania i wydrukowania)

Zwróć uwagę na fazę "Buying Climax", jest to również fenomenalny sygnał Price Action. Przestudiuj go i poszukaj więcej takich przypadków na wykresie, bo zdarzają się częsciej niż myślisz.

Kolejną rzeczą jest miejsce, gdzie wystąpiła dystrybucja ( redystrybucja), czyli na chmurze Niebieskiej z interwału D1.

Czerwona strzałka pokazuje bardzo dobry sygnał price action wybicia z trójkąta. Samodzielnie przeanalizuj, co się wydarzyło.

A jak nie wygląda trójkąt symetryczny?


Powyżej wykres złota interwał W1

Wielu mogło pomyślęć, że przełamali wzrostową linię trendu ( dlatego nie patrzę w ogóle na klasyczne linie trendu i Ty też nie powinieneś).

Czarne strzałki wspokazują na Pomarańczową chmurę oraz na to, że trend został zmieniony na wzrostowy! 
Oczywiście, wielu pewnie zarobiło na tym wybiciu, ale nie był to spektakularny zysk, a raczej mogło w ogóle go nie być. Bo na lini trendu pojawiła się wzrostowa tygodniowa świeca. Takie "co by było gdyby". 

Szukam przewag na rynku, a próba otwierania pozycji krótkich na wybiciu była nazbyt ryzykowna z perspektywy interwału W1.

Pora na Ciebie, myśl i szukaj innych schematów dystrybucji i akumulacji. Według mnie, najlepiej na interwale D1.

Akumulacja


Akumulacja przykład


Kwadratem zaznaczyłem ciakawą sytuację na wykresie D1. Widać walkę kupujących ze sprzedającymi oraz pinbar i kolejną wzrostową świecę D1.

Teraz schodzę niżej, H4:


Czy potrafisz nazwać ten schemat akumulacji?
Na interwale H4 już trochę widać, co się święci. Kwadrat obejmuje wszystkie świece D1 oraz "ten" pinbar z D1.

Interwał H1:


Na H1 już widać, że coś się stanie. Chmura czerwona i pomarańczowa co jakiś czas się przecinają.
Zaczynają "iść bokiem" i zamiast tego się bać, znając price action i sygnały z D1 świetnie to możesz zróżnicować. 

Czego możesz się z tego wpisu nauczyć?

1. Zawsze czekaj na retest poziomu/chmury.
2. Zawsze czekaj na sygnał zmiany trendu price action z D1, dopiero później baw się w boga rynku i grid z każdym pinbarem na H1.
3. Jeżeli widzisz silny trend spadkowy/wzrostowy, to zawsze czekasz na wyraźną akumulację/dystrybucję = np. przecinające się chmury czerwoną i pomorańczową z H1 ( lub lepiej nawet z H4)
4. Zapamiętaj najważniejsze, zawsze czekasz na retest poziomu. Spokojnie, rynek nie ucieknie. Ale Twoje pieniądze bardzo chętnie zabierze.

Piona✋

Post ma charakter czysto edukacyjny, a przedstawione w nim poglądy są wyłącznie subiektywną oceną autora wpisu. Nie należy podejmować decyzji inwestycyjnych w oparciu o ten wpis.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Analiza weekendowa EURUSD 08.06.2019

Analiza weekendowa EURUSD 08.06.2019 r. Postanowiłem co weekend skupić się na parze EURUSD. Skupię się na interwale D1 oraz H4. Zacznijmy od interwału D1. Z perpektywy MMD widzimy wyraźny trend spadkowy, w korekcie do Niebieskiej chmury. Cena została "zatrzymana" przez diament ( zaznaczony jasnym, niebieskim kolorem) z interwału D1. Szybka dygresja dla nowych osób: W MMD mamy kilka chmur, osobiście korzystam z następujących: brązowa 3456 ( EMA i SMA) zielona 1440 niebieska 288 pomarańczowa 48 czerwona 12 Najważniejsze dla mnie to te zaznaczone na zielono i one dla mnie dyktują, co się dzieje na rynku. Chociaż zależności pomiędzy zieloną, a brązową chmurą również można zauważyć. Co też przedstawię z perspektywy interwału H4. Z perspektywy kanałów Fibonnaciego, cena znajduje się w bardzo ładnym kanale, już ponad pół roku, a bandy ograniczające mocno respektuje. Wykres z szerszej perspektywy wygląda następująco: Statystycznie w

Odmiana. Analiza NZDUSD 27.10.2019

Eurusd bez wyraźnego sygnału Dlatego dzisiaj, po krótkiej przerwie, zajmę się analizą NZDUSD. Interwał tygodniowy wygląda ciekawie Powyżej wyrysował się bardzo wyraźny pinbar na wykresie tygodniowym. W najbliższym tygodniu oczekuję ponownego testu bandy fibo. Przebicie tej bandy może skutkować zejściem niżej, nawet o 350 pipsów. SL nad górnym ograniczeniem diamentu. Trend wyraźnie spadkowy. Interwał D1 Chmura Czerwona pozostaje pod chmurą Pomatańczową. Czy cena przebije poziom ostatnich dołków? To się okaże. Na dzisiaj to już wszystko. Postaram się regularnie dodawać posty i może nie tylko z EURUSD. Na ten moment po prostu para z euro jest w trudnym do zdefiniowania dla mnie położeniu i nie mam konkretnego planu co do niej. Pozdrowiam i do następnego. Materiał nie stanowi analizy inwestycyjnej, analizy finansowej ani innej rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczącej transakcji w zakresie instrumentów finansowych, o których mowa w art. 69