Przejdź do głównej zawartości

Mniej znaczy więcej?

Mniej znaczy więcej?

Czy może na odwrót?

W dzisiejszym poście przedstawię Ci podejście, które jest proste, a jednocześnie trudne do wykonania.

Większości z nas wpajano, że aby zarobić trzeba cięęężko pracować. Nie uczono cierpliwości w kwestii oczekiwania na zysk! ( Może osoby pracujące w polu, sadach, szklarniach, już może bardziej, to rozumieją). O właśnie. Inwestor giełdowy to trochę, jak rolnik/sadownik. ( Wybacz mi niefachowe słownictwo dotyczące rolnictwa, nie mam w tym zakresie wiedzy). 

Załóżmy, że postanowiłeś uprawiać drzewka orzecha laskowego, zrobić z tego dochodowy biznes. Wszystko świetnie, grunt przygotowany, drzewka w ziemi. Jest jak ma być. Czekasz na orzechy. Leszczyna daje swoje pierwsze owoce dopiero po 3 - 4 latach po posadzeniu!

Mija 2 lata. Przychodzą wielkie upały i niszczą wszystkie drzewka...

Zainwestowałeś swój czas i pieniądze. Drzewek nie ma. Ponawiasz proces od początku. Mija kolejne 3-4 lata. Drzewka dały swoje pierwsze owoce. Nauczyłeś się, że najważniejsza jest cierpliwość!

Sam moment sadzenia drzewek wymaga bardzo dużo czasu i ciężkiej pracy! Lecz leszczyna daje swoje owoce przez wiele, wiele lat!
Raz zasadzone drzewka ( ta najtrudniejsza wykonana raz - tj. dwa razy praca) daje Ci owoce przez lata!

Masz dbać o te drzewka, lecz najtrudniejsza praca już jest za Tobą i wraz z Twoim doświadczeniem jest prostsza oraz zajmuje Ci mniej czasu, a owoce ( kasa) z tej pracy są coraz większe!

Mniej znaczy więcej na przykładzie pary EURUSD


Odbyłeś swoją pracę. Rok dokładałeś do biznesu. Poznałeś daną metodę inwestycyjną. Swoje zrobiłeś, a teraz czas na plony.

Powyżej wykres pary EURUSD, jak widać na powyższym obrazku w każdym miesiącu wartościowych ( możliwych do wzięcia pod uwagę) set upów było 11.

Aż 10 na 11 mógł dać zarobek!

Tylko w perspektywie 6 miesięcy!

Bez stresów w ciągu dnia! Bez siedzenia godzinami przed komputerem! Wystarczy 5 min wieczorem na przejrzenie wykresów, czy jest jakiś wartościowy set up.

Czy daytrader mógł zarobić więcej w tym okresie? Możliwe. Tego nie wiem. Wiem natomiast, że spędził przy wykresach znacznie więcej czasu oraz odczuwał znacznie silniejsze emocje od swing tredara.

To wszystko na dzisiaj. Mam nadzieję, że ten post dał Ci trochę do myślenia.

A więc ciężka praca na początku, później cierpliwość! 

Piona✋

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Akumulacja i dystrybucja vol.2

Schemat akumulacji i dystrybucji: Powyższy przykład jest przypadkowy. Osobiście w ogóle nie patrzę na wolumen, ponieważ jest tyle sprzecznych informacji, że wolę głowy sobie tym nie zaprzątać. Schemat schematem, a jak to wygląda w praktyce? Poszukajmy wspólnie najpierw dystrybucji na wykresach: Najlepsze set upy dla mnie to "Hypodermic Top", "Symmetrical Triangle" oraz "Douple Top w/Range". Poniżej link z mojego poprzedniego wpisu jak "Hypodermic Top" wygląda z perspektywy price action: Mocny sygnał PRICE ACTION "Symmetrical Triangle": Powyżej wykres NZDUSD D1 ( do zapisania i wydrukowania) Zwróć uwagę na fazę "Buying Climax", jest to również fenomenalny sygnał Price Action. Przestudiuj go i poszukaj więcej takich przypadków na wykresie, bo zdarzają się częsciej niż myślisz. Kolejną rzeczą jest miejsce, gdzie wystąpiła dystrybucja ( redystrybucja), czyli na chmurze Niebieskiej z

Analiza weekendowa EURUSD 08.06.2019

Analiza weekendowa EURUSD 08.06.2019 r. Postanowiłem co weekend skupić się na parze EURUSD. Skupię się na interwale D1 oraz H4. Zacznijmy od interwału D1. Z perpektywy MMD widzimy wyraźny trend spadkowy, w korekcie do Niebieskiej chmury. Cena została "zatrzymana" przez diament ( zaznaczony jasnym, niebieskim kolorem) z interwału D1. Szybka dygresja dla nowych osób: W MMD mamy kilka chmur, osobiście korzystam z następujących: brązowa 3456 ( EMA i SMA) zielona 1440 niebieska 288 pomarańczowa 48 czerwona 12 Najważniejsze dla mnie to te zaznaczone na zielono i one dla mnie dyktują, co się dzieje na rynku. Chociaż zależności pomiędzy zieloną, a brązową chmurą również można zauważyć. Co też przedstawię z perspektywy interwału H4. Z perspektywy kanałów Fibonnaciego, cena znajduje się w bardzo ładnym kanale, już ponad pół roku, a bandy ograniczające mocno respektuje. Wykres z szerszej perspektywy wygląda następująco: Statystycznie w

Odmiana. Analiza NZDUSD 27.10.2019

Eurusd bez wyraźnego sygnału Dlatego dzisiaj, po krótkiej przerwie, zajmę się analizą NZDUSD. Interwał tygodniowy wygląda ciekawie Powyżej wyrysował się bardzo wyraźny pinbar na wykresie tygodniowym. W najbliższym tygodniu oczekuję ponownego testu bandy fibo. Przebicie tej bandy może skutkować zejściem niżej, nawet o 350 pipsów. SL nad górnym ograniczeniem diamentu. Trend wyraźnie spadkowy. Interwał D1 Chmura Czerwona pozostaje pod chmurą Pomatańczową. Czy cena przebije poziom ostatnich dołków? To się okaże. Na dzisiaj to już wszystko. Postaram się regularnie dodawać posty i może nie tylko z EURUSD. Na ten moment po prostu para z euro jest w trudnym do zdefiniowania dla mnie położeniu i nie mam konkretnego planu co do niej. Pozdrowiam i do następnego. Materiał nie stanowi analizy inwestycyjnej, analizy finansowej ani innej rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczącej transakcji w zakresie instrumentów finansowych, o których mowa w art. 69